22-01-2014
Drukuj

Spadek po rodzicach

Otrzymaliśmy z bratem w spadku po rodzicach mieszkanie. Mama zmarła w 2008 r., a ojciec w 1992. Mieszkanie nabył ojciec z majątku odrębnego na skutek zaliczenia części mienia pozostawionego na Ukrainie. Ojciec był jedynym spadkobiercą tego mienia. Czy przysługują mnie i bratu ulgi w opodatkowaniu spadku po ojcu zabużaninie?

Spadek nabyty po rodzicach co do zasady nie podlega opodatkowaniu, jeżeli nabycie spadku zostanie zgłoszone w ciągu 6 miesięcy do urzędu skarbowego (art. 4a ustawy o podatku od spadków i darowizn).

Tagi: Podatki
Drukuj

Joanna Senkowska

W 2000 r. uzyskała dyplom ukończenia studiów magisterskich na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Wpisana na listę radców prawych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Warszawie.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij »